دختران قهرمان

برنامه هاکی روی یخ : تضمین آینده تیم‌های ملی

افرا ورزش: انجمن هاکی روی یخ بر این باور است که تنها راه رسیدن به موفقیت پرداختن به ورزش از سنین کودکی و پرورش استعدادهای برتر برای آینده تیم های ملی است.

از این رو در این مقطع که به لحاظ امکانات با هیچ يک از حریفان آسیایی و حتی همسایه گان خود قابل مقایسه نیستیم به جای نگاه به ورزش قهرمانی،با پرورش استعدادهای درخشان، به آینده ای چشم دارد که جوانان و نوجوانانِ امروز ملی پوشان سالهای بعد باشند و خردسالان که از اکنون تعلیم و آموزش می‌بینند پشتوانه های قدرتمند تیم ملی!

ندا شهسواری ؛ پرچمدار ایران در المپیک پاریس

به گزارش افرا ورزش، دو هفته پس از این که ندا شهسواری توانست برای سومین بار سهمیه المپیک پاریس را در تنیس روی میز کسب کند به‌عنوان پرچمدار نیز انتخاب شد.

بدین ترتیب او در پاریس همراه با مهدی الفتی ملی‌پوش رشته ژیمناستیک پرچم ایران در مراسم افتتاحیه را حمل خواهد کرد.

شهسواری ۳۸ساله پیش‌ازاین در المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو شرکت داشته است. او در دور انتخابی المپیک در منطقه آسیای میانه قهرمان شد و سهمیه پاریس را به دست آورد.

آیلین بهاری، از میاندوآب با شور و امید

به گزارش افرا ورزش، آیلین بهاری دختر ۱۷ ساله و اهل میاندوآب استان آذربایجان غربی است که یکی از دو کاتاروی برتر ایران – همراه با یکتا داوری – در رده سنی جوانان به‌حساب می‌آید.

پس از درخشش در رده‌های سنی پایین‌تر، او آماده گشودن راهش به سمت موفقیت‌های بیشتر و قرارگرفتن در جمع چهره‌های شاخص کاتای زنان ایران است.

برای آیلین، همه چیز از سال ۱۳۹۸ و آغاز راه او در کاتا به طور حرفه‌ای بود و او طی این ۵ سال افتخارات قابل‌توجهی به دست آورد.

هت تریک به سبک ریحانه گیلانی

یگانه عصاری – افرا ورزش: ریحانه گیلانی ملی‌پوش کوراش ایران است که چند سالی است در این رشته فعالیت می‌کند و مدال‌های بسیار دارد.

نکته جالب‌تر شاید این است که او عضو تیم ملی کشتی آلیش هم هست و چند روز پیش برای سومین بار متوالی موفق به کسب مدال طلای مسابقات کشتی آلیش قهرمانی کشور شد و هم‌چنان در 70 کیلوگرم بی رقیب می‌درخشد.

روایت پگاه زنگنه | فدراسیون کاراته به دنبال تلافی؟

به گزارش افرا ورزش، پگاه زنگنه قهرمان و مربی سابق تیم ملی کاراته در صفحه شخصی خود به انتقاد از سیاست‌های دوگانه فدراسیون کاراته پرداخته و آن را نوعی تلافی‌جویی قلمداد کرده است.

زنگنه که پیش‌تر به‌عنوان مربی در کنار فرخناز ارباب در جایگاه سرمربی، در کادر تیم ملی کاراته زنان حضور داشت اخیراً فرصت حضور در لیگ جهانی کاراته در مراکش را از دست داده است.

شکست تیم ملی فوتبال زنان برابر بلاروس

به گزارش افرا ورزش، تیم‌های ملی فوتبال زنان ایران و بلاروس امروز پنج شنبه 10 خرداد 1403 در زمین شماره دو مرکز ملی فوتبال با قضاوت داورانی از ازبکستان با هم روبرو شدند.

این دیدار در نهایت با برتری سه بر صفر بلاروس پایان یافت. ایران و بلاروس بار دیگر در تهران با هم دیدار خواهند داشت.

بلاروس تیم پنجاه و هفتم رنکینگ فیفا در فوتبال زنان و در میان تیم‌های اروپایی در رده 29 قرار گرفته است در حالی که ایران تیم 62 رنکینگ فیفا و تیم دوازدهم آسیا است.

رتبه ششم، حاصل کار دختران ایران در فیلیپین

به گزارش افرا ورزش، دختران والیبالیست ایران صبح امروز چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ در تلاش برای کسب رتبه پنجم چلنج کاپ زنان آسیا ۲۰۲۴ برابر هند تن به شکست دادند.

رقابت امروز در شهر مانیل فیلیپین، آخرین رویارویی دختران ایرانی با رقبا در چلنج کاپ بود و شکست در این بازی رتبه ششم ایران در میان ۱۰ تیم را محقق کرد.

مصاف با هند، رقابتی تکراری در این مسابقات بود چنان که دو تیم یک هفته پیش در دور گروهی چلنج کاپ با هم دیدار کرده بودند و هند، سه بر صفر فاتح آن مسابقه شده بود.

آیا چلنج کاپ آغاز تغییر نسل در والیبال زنان است؟

به گزارش افرا ورزش، تیم ملی در مسابقات چلنج کاپ زنان آسیا 2024 در فیلیپین ترکیبی متفاوت را در اختیار دارد. ترکیبی که می‌تواند آغاز محسوس پروسه تغییر نسل در تیم ملی باشد.

پدیده بلوری زاده پس از فعالیت در تیم‌های ملی والیبال پایه دختران، می‌تواند سردمدار تغییر نسل در تیم ملی بزرگسالان باشد. اقدامی که برای او آسان نخواهد بود و ترکش‌های پوست‌اندازی پیش از هر کس، متوجه او خواهد بود.

پیروزی باارزش دختران ایران برابر هنگ کنگ

به گزارش افرا ورزش، مسابقات والیبال “چلنج کاپ آسیا ۲۰۲۴” در مانیل فیلیپین، امروز سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ با پیروزی دختران ایران برابر هنگ کنگ همراه بود.

در آغاز مرحله حذفی این مسابقات، تیم ایران به‌عنوان تیم چهارم گروه یک امروز به مصاف تیم سوم گروه دو یعنی هنگ کنگ رفت و در یک بازی نفس‌گیر سه بر یک به پیروزی رسید.

رقابت برای هر دو تیم بسیار دشوار و فاصله دو تیم، میلی‌متری بود به‌طوری‌که ایران در دو ست آغازین، با نتیجه مشابه ۲۶ بر ۲۴ پیروز شد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - دختران قهرمان