خبرگزاری فارس

زنان روستایی خانه دار بیمه می‌شوند

به گزارش گروه زنان خبرگزاری فارس، انسیه خزعلی امروز پنجشنبه در جمع فعالان و نخبگان حوزه زنان و خانواده استان یزد افزود: برای کمک به امر فرزند آوری و جوانی جمعیت، قوانین و آیین نامه هایی تصویب و اجرایی شده اما علاوه بر کمک گرفتن از خیران باید الگوسازی نیز انجام شود.

وی ادامه داد: الگوسازی و اینکه فرهنگ و نگاه تغییر کند، اولین اولویتی است که باید در جوانی جمعیت و خانواده در دستور کار باشد که البته زمان بر است، بخشنامه ای نیست و باید به دست خود مردم صورت گیرد و مردم در این اقدام پیشگام هستند.

با طناب پوسیده این روان‌شناس‌ها؛ ته چاه «طلاق» نروید!

گروه جامعه خبرگزاری فارس- طناز اصفهانی: «اگر می‌خوای بیاد سمتت این سه تا کارو بکن...»، «اگر نسبت بهت سرد شده این واکنش رو نشون بده...»، «تا اینا رو نفهمیدی اصلاً رابطت رو باهاش جدی نکن!»، «اینا رو به خانواده همسرت نگو...»، «سه مرحله جادویی برای جذب مردان» و... کمی فکر کنید. آیا این جملات برایتان آشنا نیست؟ اینها همان تیترهای درشت اکسپلور اینستاگرام است که به ظاهر برای خوشبخت‌تر کردن شما تولید شده‌اند.

دستاوردهای 13 سال کارخیر «منوتو»!

گروه جامعه خبرگزاری فارس- طناز اصفهانی: «ای کاش مرجان و کیوان عباسی که این همه سال از شبکه منوتو پشتیبانی کردند، می‌گفتند که بانی این امر خیر «حامی شبکه منوتو» چه کسی بوده است؟» این افسوس و دغدغه مجری یکی از شبکه‌های ضدانقلابی است که در واکنش به پایان رسیدن شبکه منوتو مطرح کرده است. اما سؤال اینجاست؛ کدام امر خیر؟! 

دستور رئیسی برای پیگیری نظام مسائل زنان و به روز کردن آن از سوی معاونت امور زنان و خانواده

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز دوشنبه در نشستی با مسئول و مدیران معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری، خانواده ایرانی–اسلامی را نماد قدرت فرهنگی کشور دانست و افزود: موضوع «زن و خانواده» در دولت مردمی نه یک مسأله، بلکه فرصتی است که می‌تواند در سامان دادن به بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه مؤثر باشد.

آرایشگران خدامحور: کاشت ناخن نه! برای برداشتن رایگان ناخن، روی ما حساب کنید

گروه جامعه خبرگزاری فارس- مریم شریفی؛ از کاشت ناخن و مژه گرفته تا انواع تکنیک‌های طراحی ابرو و گاه خالکوبی‌های عجیب و غریب، باعث شده حرفه آرایشگری امروز به تجارتی پرسود تبدیل شود؛ تجارتی که هرچه جلوتر می‌رود، بیشتر از فرهنگ ایرانی اسلامی فاصله می‌گیرد. اما در همین شرایط هم، کم نیستند آرایشگرانی که قید درآمد هنگفت را زده و دور خدمات نامتعارف مغایر با احکام اسلام را خط کشیده‌اند.

روایت شاهدان عینی از حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان| حاج قاسم! من اینجا غریبم، تنهایم نگذاری...

گروه جامعه خبرگزاری فارس- مریم شریفی؛ ۵ سال قبل که زیر سقف «حسینیه هنر شیراز» جمع شدند تا به سهم خودشان، پرچم زمین‌مانده «روایت» را بلند کنند، شاید فکرش را هم نمی‌کردند با تندباد حوادث، موجی از ماموریت‌های پی‌در‌پی پیش رویشان قرار بگیرد.

خزعلی پاسخ می‌دهد؛ برای کاهش مشکلات زنان شاغل چه باید کرد؟

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، در خصوص کیفیت سلامت روان بانوان گفت: یکی از مسائل مهم در رابطه با کیفیت سلامت روان بانوان، سبک زندگی است. ممکن است فشارکاری زنان شاغل و زنان خانه‌دار با یکدیگر متفاوت باشد، اما هریک از این بانوان مشغله‌های خاص خود را دارند که ممکن است از لحاظ روانی مشکلاتی برای آنها ایجاد کند.

خزعلی: بازنشستگی پیش از موعد زنان را پیگیری می‌کنیم

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه دومین کنگره ملی زنان تاثیرگذار در جمع خبرنگاران گفت: بازنشستگی پیش از موعد و دورکاری از جمله درخواست‌های بانوان شاغل است. در خصوص دورکاری باید گفت که برای برخی از مشاغل امکان دورکاری وجود ندارد و نمی‌توان انتظار داشت که دورکاری برای همه مشاغل اجرایی شود اما این مسئله را پیگیری خواهیم کرد. 

مهلت ثبت‌نام بانوان در دومین همایش ملی بانوان تأثیرگذار تمدید شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اعلام کرد: به دلیل استقبال گسترده بانوان سراسر کشور و همچنین درخواست‌های متعدد در زمینه افزایش مهلت ثبت‌نام برای تکمیل مدارک، مهلت ثبت‌نام بانوان در دومین همایش ملی بانوان تاثیرگذار تا «۱۴۰۲/۱۰/۸» تمدید شد.

لزوم گسترش بازی‌های خانوادگی و جذاب کردن بازی‌های جمعی

به گزارش گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده امروز ۲ دی ۱۴۰۲ در نشست امضای تفاهم نامه مشترک که بین معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، شورای فرهنگی عمومی کشور و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حوزه «بازی و سرگرمی‌های خانواده…» برگزار شد، گفت: باید در خانواده و از طریق بازی‌های فیزیکی و رایانه‌ای بتوانیم فرهنگ و سبک زندگی ایرانی _ اسلامی را حفظ کنیم و به نسل بعد منتقل کنیم و در جاهایی که نیاز به اصلاح دارد آن را اصلاح کنیم.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - خبرگزاری فارس