کتاب «زمانی برای عاشقی» زندگی‌نامه شهید «محسن عینعلی» رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم رونمایی از کتاب «زمانی برای عاشقی» عاشقانه‌های یک فرمانده در وصف خاطرات «معصومه خدابخشی» همسر سردار شهید «محسن عینعلی» با حضور امیر سرتیپ دوم «محمدرضا فولادی» رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران، «محمدمهدی مفتح» نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، «گلعلی بایایی» نویسنده حوزه دفاع مقدس، راوی، نویسنده و اعضای شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان در راستای کنگره هشت هزار شهید استان همدان در خانه کتاب و ادبیات تهران برگزار شد.

این مراسم با سخنرانی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر حاضران همچون راوی و نویسنده کتاب همراه بود.

گفتنی است؛ شهید «محسن عینعلی» در شهریور سال ۱۳۴۱ در روستای عین آباد شهرستان تویسرکان به دنیا آمد از زمان کودکی، جلسات مذهبی و تعلیم احکام و تفسیر قرآن را سرلوحه کار خود قرار داده بود و از نوجوانی کمک به محرومان، نیازمندان، شرکت در جلسات قرآن و احکام، رعایت نماز اول وقت، رعایت محرمات و مستحبات و نیکی با پدر و مادر و خانواده از خصوصیات بارز این شهید بزرگوار بوده است.

با آغاز جنگ تحمیلی به عضویت سپاه تویسرکان درآمد و پس از طی دوران آموزشی در واحد مخابرات سپاه به خدمت مشغول شد و به عنوان فرمانده تعدادی از نیروهای بسیجی به منطقه مهران اعزام شد و سپس با تشکیل تیپ انصارالحسین (ع) در همدان به فرماندهی گردان قاسم بن الحسین (ع) درآمد. سرانجام وی در ۲۷ اردیبهشت سال ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی جزیره مجنون به شهادت رسید.

گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: