کاهش ۳۰ درصدی بارش ها در گلستان

به گزارش خبرنگار مهر، امان محمد کمالی ظهر سه شنبه در تحلیل شرایط آب و هوایی دی ۱۴۰۱ اظهارکرد: از ابتدای سال زراعی تا اول دی ۱۱۴.۳ میلی متر، نسبت به دوره آماری بارش‌ها در گلستان ۳۰ درصد کاهش داشته و در مقایسه با سال گذشته شاهد کاهش پنج درصدی بارندگی هستیم.

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: بارش در دی ماه نسبت به دوره آماری کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته و خشکسالی بسیار شدید در استان رخ داده است.

کمالی ادامه داد: در دی میانگین بارش استان ۱۱.۳ میلی متر بوده، این نشان می‌دهد ۷۱ درصد نسبت به متوسط این ماه کاهش داشته و بیشترین میزان بارش در ایستگاه‌های سینوپتیک استان در مینودشت با ۲۱ میلی متر به ثبت رسیده و کمترین میزان بارش ۶.۱ میلی متر در بندرترکمن اتفاق افتاده است.

وی گفت: در دی ۱۴۰۱ میانگین دمای استان ۵.۸ درجه سانتیگراد بوده به طوری که ۱.۵ درجه نسبت به متوسط دی ماه کاهش داشته است.

مدیرکل هواشناسی گلستان ادامه داد: حداکثر دمای ثبت شده در ایستگاه‌های سینوپتیک استان ۲۳.۳ درجه در کلاله و حداقل دمای ثبت شده ۸.۸ درجه زیر صفر و در اینچه برون به ثبت رسیده است.

کمالی گفت: در ایستگاه هواشناسی فرودگاه گرگان ۱۶ روز دمای حداقل مطلق زیر صفر درجه بوده و میانگین تعداد روزهای یخبندان ایستگاه‌های سینوپتیک استان در این ماه ۹ روز بوده است و ۸۰ درصد نسبت به نرمال افزایش داشته است.

تاریخ: 
۴ بهمن ۱۴۰۱،‏ ۱۲:۴۴
گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: