خبرگزاری مهر

تعطیلی مدارس و مهدهای کودک استان همدان در پی آلودگی هوابه گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به آلودگی هوا ناشی از گرد و غبار، امروز؛ سه شنبه سوم خردادماه جاری تمام مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها تعطیل اعلام شد.

فعالیت‌های آموزشی در تمام مدارس استان در نوبت صبح و بعد از ظهر در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل شده و حضور دانش آموزان صرفاً به منظور شرکت در آزمون‌های پایان سال در مدارس در همان ساعات آزمون صورت می‌گیرد.

مرکز فیزیوتراپی بیمارستان شهید چمران ساوه راه اندازی شدبه گزارش خبرنگار مهر، مهسا صابری ظهر دوشنبه در نشست خبری و افتتاح واحد فیزیوتراپی و بخش نوزادان بیمارستان شهید چمران ساوه با اشاره به برنامه‌های آتی این مرکز اظهار کرد: در سال جاری پروژه‌هایی مانند احداث کلینیک تخصصی در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۲۰۰ متر در محوطه این بیمارستان، احداث انبار دارویی، آشپزخانه را خواهیم داشت و مرکز فیزیوتراپی نیز امروز با حضور مسؤلین به بهره برداری رسید.

وی افزود: مرکز فیزیوتراپی به متراژ ۲۳۲ متر و با صرف هزینه ۴۳۰ میلیون تومان با ۸ کابین است.

مردم کرمانشاه از ترددغیرضروری در هوای آلوده خودداری کنندغلامرضا شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در شهرهای بحرانی آلودگی هوا تمام افراد به ویژه افراد حساس شامل سالمندان، مادران باردار، کودکان و افراد دارای سابقه بیماری قلبی عروقی و تنفسی از منزل خارج نشوند.

وی افزود: شهرستان‌هایی که شاخص آلودگی آنها در وضعیت هشدار و اضطرار قرار دارد گروه‌های حساس تا حد امکان از خروج غیرضروری از منزل و تردد بی‌مورد در معابر شهری خودداری کنند و سایر افراد نیز با استفاده از ماسک مناسب و در مواقع ضروری خارج شوند و حضور در فضای باز را به حداقل کاهش دهند.

۷۰ درصد دانشجویان برخی رشته های دانشگاهی دختران هستندبه گزارش خبرنگار مهر، محمد علی زلفی‌گل ظهر دوشنبه در آئین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) اظهار داشت: گسترش بسترهای علم آموزی از اهداف نظام جمهوری اسلامی در راستای بالا بردن آگاهی آحاد ملت است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان داشت: نظام اسلامی زمینه تحصیل دختران در دانشگاه‌ها را فراهم آورده تا جایی که در برخی از رشته‌ها تا ۷۰ درصد از دانشجویان آن رشته دختر هستند.

آلودگی هوا مدارس قم را تعطیل کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، کارگروه اضطرار آلودگی هوای قم اعلام کرد سه شنبه سوم خرداد تمامی مدارس استان در تمام مقاطع تحصیلی به علت احتمال آلودگی هوای استان تعطیل است.

بنابراین اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان از احتمال ورود گرد و خاک به استان و در نتیجه کاهش کیفیت هوا خبر داده است.

هفته گذشته نیز چند روز هوای قم در وضعیت ناسالم و خطرناک قرار داشت.

در این شرایط خروج تمامی شهروندان به خصوص سالمندان، زنان باردار، افراد دارای بیماری‌های قلبی و ریوی جز در موارد اضطراری از منزل منع شده است.

پیکر شهید نامور پس از ۳۷ سال به قم بازگشتبه گزارش خبرگزاری مهر، شهید مصطفی نامور از شهدای استان قم در سال‌های دفاع مقدس، با تلاش نیروهای تفحص شهدا در مناطق جنگی شناسایی شد.

فرمانده سپاه استان قم و جمعی از مسئولان استان با حضور در منزل شهید مصطفی نامور خبر شهادت وی را به خواهران و برادران شهید اعلام و همچنین در این دیدار از پدر و مادر مرحوم، شهید نامور یاد و برایشان طلب مغفرت و آمرزش کردند.

هوای شهر زنجان در وضعیت خطرناک قرار گرفتالناز هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هوای شهر زنجان در وضعیت خطرناک قرار گرفت، گفت: شاخص کیفی هوا در ساعات گذشته به میزان ۳۶۲ رسید.

وی با بیان اینکه مسئول آلاینده ذرات معلق در هوا با قطر کمتر از ۱۰ میکرون و وضعیت کیفی هوای زنجان خطرناک است، اظهار کرد: بر این اساس باید همه گروه‌ها از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کرده و کودکان، سالمندان، بیماران ریوی و قلبی و بانوان باردار حتی در حد ممکن در خانه بمانند.

روزانه ۲۰۰ نفر به دنبال زهرا در کالپوش/ ۳ روز با بی خبری گذشت

کمال طاهریان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه روز جمعه در پی اطلاع از گم شدن زهرا عرب اسدی کودک هفت ساله اهل اسد آباد میامی بلافاصله هلال احمر، نیروی انتظامی، فرمانداری و استانداری وارد این کارزار شدند، افزود: این کودک در جنگل‌های دشت شاد کالپوش مفقود شده است.

دستاوردهای حماسه فتح خرمشهر باید در جامعه تبیین شودبه گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین کارگر عصر دوشنبه در آئین گرامیداشت سالروز حماسه فتح خرمشهر در مصلای جمعه گناوه اظهار داشت: به فرموده خداوند اگر خداوند را یاری کنید خداوند شما را یاری می‌کند و ثابت قدم می‌دارد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - خبرگزاری مهر