خبرگزاری جمهوری اسلامی

مجلس دو طرح استخدامی را بررسی می‌کند/تلاش برای ساماندهی اجاره‌بهای املاک مسکونیبه گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، صحن علنی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه تشکیل جلسه خواهد داد و بررسی طرح‌ها و لوایح مختلف همراه با طرح سوال از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس است.

ترافیک روابط دیپلماسی با ایران نشانگر موفقیت عملکرد دولت استبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه گنبدکاووس اظهارداشت: ایران هفته پرترافیکی را به دلیل رفت و آمد دیپلماسی با محوریت اقتصادی کشورهای مختلف پشت سر گذاشت که از جمله آن سفر رییس جمهور ونزوئلا بود که ایران با تقویت کشتی سازی خود توانست برای اولین بار نفتکش به این کشور بفروشد و اسناد همکاری راهبردی و محوری ۲۰ ساله با آن امضا کند که به معنای نفوذ به حیاط خلوت آمریکاست.

مبارزه با مصرف مواد مخدر به عنوان فرهنگ در جامعه نهادینه شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج، با اشاره به هفته مبارزه سوء مصرف مواد مخدر اظهار داشت: دشمنان برای ضربه زدن به جامعه ما از هر حربه‌ای استفاده می کند و گرفتار کردن جوانان و نیروی کار ما به مواد مخدر یکی از اهداف دشمنان است.

وی با قدردانی از تلاش پلیس برای شناسایی و دستگیری سارقانی که به صندوق امانات بانک ملی دستبرد زدند گفت: دستگیری سارقان در کمتر از 24 ساعت نشان داد که نیروی انتظامی اشرافیت کامل برکنترل نظم و امنیت جامعه دارد و اجازه نمی دهد حق هیچ کسی ضایع شود.

استاندار کردستان:بزرگراه مریوان - مرز باشماق احداث می‌شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، اسماعیل زارعی کوشا عصر جمعه در آیین اختتامیه نخستین دوره از مسابقات بین المللی پاراگلایدر فرود دقت در مریوان اظهار داشت: امیدواریم در دوره دولت سیزدهم شاهد رشد و توسعه بیش از پیش استان کردستا، مریوان و آسایش و رفاه بیشتر مردم باشیم.

وی اضافه کرد: این نوید را به مردم مریوان می‌دهم که اتفاقات بسیار خوبی برای توسعه و آبادانی این شهرستان روی خواهد داد، به ویژه در حوزه زیرساخت‌ها، پروژه‌هایی در آینده نزدیک احداث می‌شود.

نفرات برتر رقابت‌های بین‌المللی پاراگلایدر مریوان معرفی شدندبه گزارش خبرنگار ایرنا، آیین اختتامیه نخستین دوره مسابقات بین‌المللی پاراگلایدر فرود دقت (CAT۲ FAI) با حضور استاندار کردستان و جمعی از علاقمندان این رشته ورزشی در کنار دریاچه زریبار مریوان برگزار شد.

در این رقابت‌ها ۸۲ ورزشکار در دو بخش آقایان و بانوان از کشورهای ایران، ترکیه، عراق، افغانستان و فلسطین حضور داشتند.

در نهایت در بخش بانوان، آزین صفاری از کرمان مقام اول را بدست آورد، متین افضل‌نیا از مشهد دوم شد و مریم سربازی از تهران در جایگاه سوم قرار گرفت.

دختران قزوین در مسابقات دانشجویان کشور سه نشان طلا کسب کردندمهدی طاهرخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات قهرمانی تکواندو دانشجویان کشور به میزبانی اراک برگزار شد.

وی اضافه کرد: در این رقابت ها سمانه علیزاده، زهرا رحیمی و مطهره مهرداودی با شکست حریفان و کسب امتیازهای لازم به نشان طلا دست یافتند.

طاهرخانی گفت: هدایت و مربیگری تیم اعزامی از استان قزوین بر عهده آتوسا کاکاوند بود که مقام سوم تیمی کشور را نیز به خود اختصاص داد.

۲۰ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد برای مهارت آموزی در چابهار دایر استعبدالحمید نارویی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: آموزش فنی و حرفه‌ای چابهار در ۲ بخش خواهران و برادران آماده برگزاری دوره‌های آموزشی برای متقاضیان جویای مهارت و تکمیل مهارت براساس گروه‌های هدف است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - خبرگزاری جمهوری اسلامی