۵۰۰ مددجوی بهزیستی استان کرمان در کارگاه های حمایتی فعالیت دارندعلیرضا وحیدزاده عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح کارگاه همیاری قالی بافی در همت آباد آگاه رفسنجان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای ایجاد اشتغال پایدار برای قشر معلولین و مددجویان باید تلاش کرد.

وی افزود: با وجود بیش از ۷۰ کارگاه خودیاری و همیاری در سطح استان کرمان و به کارگیری ۵۰۰ مددجوی بهزیستی، امّا این قشر نیازهای دیگری از جمله بیمه و بازار فروش محصولات هم دارند.

وحیدزاده بیان کرد: این مددجویان در این کارگاه ها به فعالیت هایی مانند قالی بافی، صنایع دستی، تولید و بسته بندی گیاهان دارویی و غیره مشغول هستند.

وی ادامه داد: خیران برای این قشر مکان را در اختیار قرار می دهند امّا دستگاه های مربوطه باید برای تسهیل گری امور این قشر و رفع نیازهای آن ها تلاش کنند تا با آرامش خاطر و روحیه پرنشاط به زندگی ادامه دهند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: وقتی یک مددجو برای اشتغال و کسب درآمد از منزل خارج می شود باید موانع سر راه وی را برداشت.

وی افزود: این از رسالت های دستگاه های مربوطه اعم از شهرداری، ادارات آب و برق و گاز، بیمه تامین اجتماعی و غیره باشد و تا جایی  که می توانند فرایند پایداری اشتغال برای مددجویان را فراهم آورند.

وحیدزاده بیان کرد: علاوه بر مهم بودن بحث های اقتصادی این قشر، باید مباحث اجتماعی آن ها را نیز مد نظر قرار داد و سعی کرد که آن ها را در فعایت های اجتماعی شرکت داد و  مددجویان از حالت انزوا بیرون آیند و با استفاده

از ارتباطات بیرون و در محل کار  در کارگاه ها موجبات پویایی و شکوفایی آن ها را فراهم کرد.

به گزارش ایرنا این کارگاه قالی ‌بافی که با همکاری اداره بهزیستی، دهیاری و شورای اسلامی همت آبادآگاه و خیّر آقای حاج علی امینیان راه‌اندازی شده، برای ۲۰ نفر از زنان این روستا اشتغالزایی کرده است.

رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.


گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: