کاهشی شدن واقعه طلاق در کشور پس از سه دهه

براساس گزارش ثبت احوال در سال گذشته پس از سه دهه آمار طلاق در کشور کاهشی شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار مرکز رصد جمعیت کشور سازمان ثبت احوال کشور در سال ۱۴۰۲ تعداد ۲۰۱ هزار و ۴۶۸ رویداد طلاق در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش را نشان می دهد به این ترتیب پس از سه دهه آمار طلاق در کشور کاهشی شده است.


بیشتر بخوانید:
اخبار روز خبربان

بر اساس این گزارش حدود ۳۰ درصد از طلاق های رخ داده در سال ۱۴۰۲ دارای طول مدت زندگی مشترک کمتر از ۵ سال بوده اند که نسبت به سال های قبل از روند کاهشی برخوردار است.

بر اساس امار سازمان ثبت احوال کشور تا بهمن ماه سال ۱۴۰۲ نیز ۴۰۳ هزارو ۸۱۵ ازدواج به ثبت رسیده است که از این میزان ۵۳ هزار و ۲۵۲ ازدواج در استان تهران به ثبت رسیده است.

آمار طلاق براساس گزارش سازمکان ثبت احوال در حالی کاه یافته که پیش از این نیز عباسی رئیس سازمان امور اجتماعی کشور اعلام کرده بود مساله مربوط به حوزه طلاق در دو سال اخیر دولت سیزدهم کاهش داشته است . انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده نیز از طرح معاونت زنان برای کاهش طلاق زوج‌های جوان خبر داده بود که براساس آن  تلاش شده با پشتیبانی از گروه‌هایی که در حوزه جوانی جمعیت فعالیت می‌کنند، فرهنگ صحیح و مطلوب خانواده منتشر شود.

وی بسیاری از آسیب‌های خانواده‌ها را مربوط به عدم مهارت در اطلاع از سبک زندگی صحیح و مطلوب عنوان کرد و یادآور شد: در طرح کاهش طلاق زوج‌های جوان قرار است همکاری‌هایی را استانداری‌ها و مراکز ثبت احول با معاونت امور زنان ریاست جمهوری برای اجرای بهتر طرح کاهش طلاق زوج‌های جوان انجام دهند تا پس از ثبت ازدواج زوجین، به آنها پیام داده شود و مشاور خانواده و پزشک خانواده برای زوجین تعیین شود.

انتهای پیام

منبع: 
گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: