همایش طلایه‌داران تبلیغ و جهادگران تبیین در پارس آباد برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی اکبر باقری بنابی، امام جمعه پارس آباد صبح شنبه در همایش طلایه داران تبلیغ و جهادگران عرصه تبیین با گرامی داشت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی، تبلیغ در عصر حاضر را منوط به استفاده از ابزارهای نوین تبلیغی عنوان و اظهار کرد: دشمن با تمام توان برای استحاله فرهنگی مردم علی الخصوص جوانان به میدان آمده و این مقابله با این تهاجم نیازمند عزم جدی همراه با بهره مندی از روش های مبتکرانه و نوین تبلیغی است.

وی استفاده از روش سنتی منبر و موعظه را به عنوان تبلیغ چهره به چهره، مهم عنوان کرد و گفت: از دیرباز تاکنون، تبلیغ چهره به چهره از کارایی و تاثیر بالایی برخوردار بوده اما در شرایط کنونی و با توجه پیشرفت تکنولوژی، استفاده از ظرفیت رسانه و فضای مجازی در کنار منبر و موعظه باید مورد استفاده قرار گیرد تا بهره وری کارها افزایش یابد.

امام جمعه پارس آباد بر ضرورت ورود جدی به اماکن عمومی و پارک ها در احیای شعائر و تلاش برای حفظ شئونات اسلامی تاکید کرد و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی باید با استفاده از ظرفیت های موجود از جمله علما، روحانیون، بانوان مبلغه، فعالان فرهنگی و تبلیغی، اعضای هیئت های مذهبی و کنشگران تربیت دینی، در اصلاح رفتارها اجتماعی و ضرورت حفظ حجاب و عفاف در پارک ها و اماکن عمومی، مدارس و دانشگاه ها ورود کرده و به انجام رسالت تبلیغی بپردازند.

در ادامه حجت الاسلام قاسم جعفرزاده، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در سخنانی هدف از برگزاری این همایش را تجدید بیعت با امام زمان (عج) در مسیر تبلیغ و اشاعه فرهنگ اسلامی در جامعه عنوان و اظهار کرد: خادمان تبلیغ دینی باید خود را همواره در مسیرعهد با امام عصر (عج) قرار دهند تا برکت و توفیق خدمت در راه اسلام حاصل شود.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت رسانه و اصحاب قلم در انتشار پبام حق و تبیین واقعیت ها در جامعه تاکید کرد و گفت: در دنیای کنونی، دشمن با جنگ رسانه ای در تلاش برای مدیریت افکار و اندیشه ها و تغییر معروف و منکر در جامعه است و بر این امر مصمم است که پیام باطل را در سطح وسیعی از جهان منتشر کند لذا باید اصحاب قلم و فعالان عرصه فرهنگ و رسانه در تبیین و انتشار پیام حق تلاش وافر داشته و دشمن را در رسیدن به مقاصد شوم ناکام گذارند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل حفظ هویت و شخصیت وجودی انسان را مرهون تقویت باورهای دینی و اعتقادی عنوان کرد و افزود: تهاجم فرهنگی با هر ابزار و وسیله ای که وارد میدان شود نمی تواند هویت و اندیشه را از افراد جامعه سلب کند اما وظیفه و رسالت اصلی مجاهدان عرصه تبلیغ و تبیین تعالیم دینی، تقویت باورهای دینی و اعتقادی مردم در کارزار فرهنگی دشمن است.

حجت الاسلاجعفرزاده ولایت فقیه را اساس حکومت اسلامی و عامل اتحاد جامعه مسلمین عنوان کرد و گفت: استکبار جهانی با ابزار مختلف از جمه رواج بی حجابی، بی بندوباری در بین جوانان و افزایش ناهنجاری ها در جامعه سعی در ضربه زدن به جایگاه ولایت فقیه دارند و در ماجرای اخیر سرود پرافتخار «سلام فرمانده» از حضور گسترده مردم در هم خوانی این سرود، به خشم آمده اما در این میان مردم ایران با عشق و اراده به حضرت ولیعصر (عج) هموراره پای آرمان های نظام و انقلاب اسلامی ایستاده و ذست رد به سینه دشمن می زنند.

عضو شورای فرهنگی عمومی استان اردبیل بر ضرورت تهذیب و تزکیه نفس در بین مسئولین تاکید کرد و این امر را عامل مهمی در رضایت مندی مردم و پیشرفت و آبادانی جامعه برشمرد و خاطر نشان کرد: اگر مقام مسئول یک استان، به اقامه نماز اول وقت اهمیت داده و در راس کار خود قرار دهد، نماز آن شهر متحول شد مدیریت اسلامی در آن منطقه حاکم می شود چرا که نماز سمبل تمام معروفات و ناهی از منکرات است.

حجت الاسلام جعفرزاده امنیت پایدار جامعه را منطبق بر مدار فرهنگ دینی عنوان کرد و گفت: مسئولی که در اداره به پوشش و حجاب بانوان اهمیت ندهد در حقیقت مدیریت اسلامی نکرده لذا باید تمامی سمبل های فردی، اجتماعی و خانوادگی مطابق با موازین اسلامی رعایت شده و گفتار و رفتار باید با هم هماهنگ و اسلامی باشد.

وی ترویج فرهنگ دینی را عامل بازدارنده در مقابل آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: در جامعه اسلامی نباید تنها به وجود نیروی انتظامی حتی با بروزترین تجهیزات نظامی اکتفا کرد چرا که اگر فرهنگ اصلاح نشود نمی توان با آسیب های اجتماعی مبارزه کرد لذا باید فعالان فرهنگی و تلاشگران عرصه تبلیغ و تبیین تعالیم دینی با اشاعه فرهنگ اسلامی، بصیرت و آگاهی مردم را ارتقا بخشند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این همایش برنامه های فرهنگی، اجرای سرود و تواشیح، مسابقه و پخش کلیپ با موضوع تبلیغ دینی انجام شد.

تاریخ: 
۴ تیر ۱۴۰۱،‏ ۱۰:۱۷
گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: