هفتاد دقیقه از «دست ناپیدا» حذف شده است!

به گزارش سینماپرس، «دست ناپیدا» تازه‌ترین فیلم سینمایی «انسیه شاه‌حسینی» با مضامین مربوط به سینمای جنگ و حضور زنان در دفاع مقدس است. این فیلم در جشنواره چهل‌ودوم فجر اگر چه توانست سیمرغ بلورین «بهترین جلوه‌های ویژه میدانی» را از آن خود کند اما در مجموع از ساختار ضعیف خود نتوانست اقبال عمومی مخاطبان را در این ر.یداد سینمایی به دست بیاورد. از جمله بازیگران این فیلم می‌توان به «معصومه بافنده»، «سومان ریکیتا»، «نسرین احمدخانی»، «اعظم سادات موسوی» و «زیبا عسکری» اشاره کرد. فیلم سینمایی دست ناپیدا محصول مشترک بنیاد سینمایی فارابی و بنیاد شهید انقلاب اسلامی است که در سال‌های ابتدایی جنگ یک زن خبرنگار با عده‌ای زن ایثارگر آشنا شده و سرنوشتش دچار تغییر می‌شود را روایت می‌کند.

معصومه بافنده بازیگر فیلم سینمایی دست ناپیدا درباره ارتباطی که با کاراکتر خود در این فیلم گرفته بود گفت: ارتباط اولیه دقیقا همان زمانی که فیلمنامه خوانده شد شکل گرفت و این همزادپنداری اولیه برقرار شد. سپس با توضیحات بیشتر خانم شاه حسینی و شرایطی که خودش برایم توضیح داد متفاوت شد.

وی ادامه داد: هفتاد دقیقه از فیلم حذف شده است و ما در این هفتاد دقیقه خیلی بیشتر زندگی خصوصی خانم شاه حسینی و زندگی‌ای که با همسرشان داشتند را مشاهده کردیم، البته همه این موارد کمک می‌کنند تا شما بتوانید بهتر ببینید و بیاموزید و درک بهتری از شرایط داشته باشید. در این کار خانم شاه حسینی خیلی کمک کننده بود و براساس داستان‌هایی که برایم تعریف می‌کرد من ارتباط بهتری با کاراکتر لیلا در دست ناپیدا می‌گرفتم.

بافنده از تجربه گذراندن جنگ هشت ساله دفاع مقدس در دوران کودکی خود بیان کرد: در فیلم دست ناپیدا قسمت‌هایی که قرار بود شخصیت لیلا خیلی پررنگ شود و کشف کند برایم سخت‌تر بود و بیشتر از این نمی‌توانم با جزئیات صحبت کنم، برایم سخت است.

معصومه بافنده بازیگر کشورمان در کارنامه هنری خود در آثار برجسته‌ای چون ۸۷ متر (۱۳۹۶)، ساختمان ۸۵ (۱۳۸۹)، سریال ایل دا (۱۳۹۸)، سریال ایل دا (۱۳۹۸)، سریال زخم (۱۳۹۳)، سریال جاده چالوس (۱۳۹۲)، سریال اولین انتخاب، سریال به رنگ خاک، فیلم آقای مدیر (۱۳۹۰)، فیلم خانه پدری (۱۳۸۹) و فیلم پل (۱۳۹۵) به ایفای نقش پرداخته است.

تاریخ: 
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۱
منبع: 
گروه خبر: