نمایشگاه نقاشی و دست‌سازه‌های دانش‌آموزان در سقز برپا شدبه گزارش ایرنا، نمایشگاه نقاشی و دست سازه های دانش آموزان این شهرستان روز سه شنبه با نمایش آثار ۷۰ نفر از دانش آموزان ابتدایی در میان استقبال بی نظیر علاقمندان به هنر نقاشی گشایش یافت.

مسوول این نمایشگاه در حاشیه آیین افتتاح آن گفت: نمایشگاه نقاشی و دست سازه های دانش آموزان ابتدایی، هدف از گشایش نمایشگاه را ایجادا نگیزه و به نمایش گذاشتن کارهای جدید و خلاقانه دانش آموزان دایر شده و چنین نمایشگاه های برای تقویت روحیه دانش آموزان مهم است.

سعات صالحی افزود: ۷۰ نفر از دانش آموزان دختر و پسر با استفاده از وسایل بازیافتی انواع نقاشی و کاردستی خلاقانه ای را با کمک و هنرنمایی مربی جوان و خوش ذوق این مدرسه پریسا حسامی طراحی و به نمایش گذاشتند.

تکنیک های مختلفی همچون دست ورزی و با وسیله های مثل چنگال، استفاده از پوست پسته، برگ، چوب بستنی، کاغذ مچاله و رنگ آمیزی انگشتی در این تابلوها نمایان بود و این نمایشگاه را به رنگین کمان زیبای تبدیل کرده بود. 

نقاشی ترکیبی، صنایع دستی، نقاشی سه بعدی، طراحی و تشخیص رنگ های گرم و سرد، آموزش ترکیب رنگ، اسکراج (گواش)، سیاه قلم و مداد رنگی بخشی دیگر از تکنیک های این دانش آموزان سقزی بود که در این نمایشگاه به چشم می آمد.

نمایشگاه نقاشی و دست سازه های دانش آموزان سقزی تا روز هشتم خردادماه امسال دایر است، علاقمندان می توانند برای دیدن هنرنمایی های این هنرجویان به نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز مراجعه کنند. 

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.


گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: