معتادان و کارتن خواب‌های در معرض سرمازدگی در مرکز شلتر زنجان ساماندهی می‌شوندمحمد محمدی قیداری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بارش برف و کاهش دما فوریت موضوع و تسریع در امر اسکان و تامین غذا برای جامعه هدف در مرکز شلتر استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با هماهنگی بهزیستی استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: بر این اساس سرپناه معتادین زنجان در خیابان خیام جنوبی جنب پل سیدالشهدا و در یکشنبه شب همزمان با بارش برف ۸۰  معتاد بی‌خانمان را پذیرش کرد.

این مسوول ادامه داد: هم اکنون ۱۵ مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی شامل ۱۴ مرکز اقامتی مردان و یک مرکز اقامتی زنان در سطح استان مشغول به ارائه خدمات به افراد گروه هدف است.

محمدی افزود : طی ۹ ماهه سال جاری تعداد ۸۴۵ نفر از معتادین از خدمات مرکز گذری و سرپناه شبانه و خدمات تیمهای افزایش دسترسی در استان  استفاده کرده اند که میانگین مراجعات مرکز، روزانه ۷۰ نفر است که با توجه به برودت هوا در روزهای سرد میانگین اقامت شبانه به حداکثر ۸۰ نفر نیز افزایش می یابد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: به مرکز سیار کاهش آسیب موبایل سنتر اشاره و خاطرنشان کرد: این مرکز با هدف ارائه خدمات سیار کاهش آسیب  فعالیت می کندو تاکنون به ۱۱۰ معتاد مرد و زن خدماتی نظیر ارائه سرنگ و سوزن رایگان  به منظور پیشگیری از گسترش بیماریهای خطرناکی مانند ایدز و هپاتیت، ارائه یک میان وعده، آموزش پیشگیری از ایدز، انجام رپید تست اچ آی وی و شناسایی و ارجاع بیماران به مراکز مشاوره بیماری های رفتاری در ۲۰ پاتوق شناسایی شده ارائه کرده است.


تاریخ: 
۲۸ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۳
گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: