مردم دزفول در دفاع از انقلاب پا به رکاب هستندبه گزارش دوشنبه شب ایرنا، از روابط عمومی آستان حضرت معصومه (س) آیت‌ الله سید محمد سعیدی در دیدار جمعی از طلبه‌های دزفولی مقیم قم اظهار داشت: موضوع مقاومت و ارزش‌های دیگر برای یک شهر و منطقه شبیه پرچم است که نصب و برافراشته می‌شود.

وی با بیان اینکه مراقبت از این پرچم و برافراشته ماندن آن اقتضائات خاص خودش را دارد، افزود: اگر از این امتیاز و افتخار غفلت شود هیچ تضمینی وجود ندارد که این پرچم برافراشته بماند.

تولیت حضرت معصومه با اشاره به این سخن امام (ره) که فرمود دزفول دِین خود را به اسلام ادا کرد گفت: مردم دزفول به وظیفه خود به خوبی عمل کردند و برای دفاع از انقلاب و نظام آماده و پا به رکاب بودند.

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه هر منطقه‌ای که از نظر سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و علمی ارزش داشته باشد دشمن هم دارد افزود: همان‌طور که دشمن نیروهای ارزشی ما را ترور می‌کند وقتی می‌بیند منطقه‌ای قهرمان خیز و قهرمان پرور است برای تضعیف و گرفتن ارزش‌ها و مدال‌های افتخار از آن منطقه تلاش می کند.

سعیدی با بیان اینکه دشمن برای اینکه بگوید قم شهر قیام، خاستگاه انقلاب و شهر اهل بیت(ع) نیست برنامه‌ریزی کرده و به دنبال نابودی ارزش‌های دینی در این شهر از هر روشی است گفت: دزفول نیز یکی از این مناطق است که مورد هجمه، فتنه‌سازی دشمن و مقاومت سوزی است.

امام جمعه قم با ذکر این نکته که مقاومت ارث نیست که از پدر به پسر برسد گفت: برای جوان‌ها که دوران دفاع مقدس را ندیده، رشادت‌ها و مقاومت‌های گذشته را تبیین کنیم و این کار مهم بر دوش علما و طلبه‌ها است.

سعیدی ادامه داد: در قم هم باید به جوانان گفته شود که اینجا شهر اهل بیت(ع) است، قم با بقیه شهرها فرق دارد و نتیجه این مراقبت‌ها این است که جوانان هوشیار می‌شوند و افرادی که از بیرون نگاه می‌کنند هم می‌فهمند که هوشیار هستیم و از ارزش‌های خود مراقبت می‌کنیم.

وی گفت: در جنگ فرهنگی وقتی با دشمن روبه‌رو هستیم باید ثبات قدم داشته باشیم و از ارزش‌های خود دفاع کنیم.

همچنین دبیر ستاد بزرگداشت روز دزفول نیز گفت: جریان پایداری و مقاومت مربوط به زمان و منطقه خاصی نیست و از آنجایی که در زمان جنگ با وجود اینکه بیش از ۲۰۰ موشک به شهر دزفول خورد ولی همچنان مردم این شهر ایستادگی و به سرعت این شهر را بازسازی کردند و دزفول به جلوه‌ای از مقاومت تبدیل شد.

حجت‌الاسلام عبدالله رضایی با بیان انیکه مقاومت در هر زمانی شکل خودش را دارد افزود: امروز پایداری و مقاومت ما در برابر هجوم شبهه‌ها علیه نظام و اسلام است و همان‌طور که در زمان جنگ مردم دزفول با فدا کردن بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ شهید همچنان بر ارزش‌های خود ماندند امروز نیز باید در هجوم فرهنگی این روحیه را زنده کنیم و از ارزش‌های خود دفاع کنیم.

دزفول تنها شهر اشغال نشده‌ای است که مورد شدیدترین حملات موشکی و بمباران هوایی و زمینی قرار گرفت اما هرگز تسلیم نشد.

اصابت ۱۷۶ موشک دوربرد، ۲ هزار و ۵۰۰ گلوله توپ و ۳۳۱ راکت هواپیما در هشت سال جنگ هم نتوانست مقاومت و پایداری مردم دزفول درهم‌شکند.

به پاس این پایداری در هفتمین سال جنگ تحمیلی، به پیشنهاد دولت وقت، دزفول به عنوان شهر نمونه مقاومت کشور معرفی و در چهارم خرداد ۱۳۶۶ لوح زرینی به مردم دزفول اعطا شد./


گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: