فیلم «آقا مهدی زین‌الدین» برگزیده خانه کتاب و ادبیات ایران شد

به گزارش خبرگزاری مهر، سی‌ونهمین دوره فیلم کوتاه تهران با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. در آئین اختتامیه که عصر روز گذشته دوشنبه ۲ آبان‌ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، برترین آثار این رویداد در دو بخش ملی و بین‌الملل معرفی و از برگزیدگان ۱۶ بخش تجلیل به‌عمل آمد.

خانه کتاب و ادبیات ایران به‌عنوان یکی از حامیان این رویداد، فیلم «آقا مهدی زین‌الدین» را به‌عنوان فیلم برگزیده خود معرفی کرد. این اثر به کارگردانی سجاد معارفی با بهره‌گیری از دو کتاب «تنها زیر باران» و جلد پنجم از مجموعه «نیمه پنهان ماه» با محوریت زندگی شهید زین‌الدین به روایت همسر شهید، ساخته شده است.

گروه داوری خانه کتاب و ادبیات ایران پس از بررسی همه آثار حاضر در سی‌ونهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران، ضمن تحسین فیلم «آقا مهدی زین‌الدین» از سازنده این اثر با اعطای لوح و هدیه تقدیر اعلام کرد این مؤسسه در دوره بعدی جشنواره فیلم کوتاه تهران به بهترین اثر با سوژه‌های مرتبط به کتاب، کتابخوانی، کتابفروشی، ارکان نشر و فضاهای مرتبط با این حوزه جایزه ویژه اعطا می‌کند؛ همچنین خانه کتاب و ادبیات ایران در سال پیش رو از تولید، ساخت و توزیع آثاری که با موضوعات یاد شده و اقتباس از کتاب‌های ایرانی در قالب‌های مختلف ساخته شوند، حمایت می‌کند.

جشنواره فیلم کوتاه تهران به برگزیدگان ۱۶ بخش شامل بهترین موسیقی، بهترین گریم، بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین طراحی جلوه‌های ویژه، بهترین بازیگری، بهترین فیلم‌برداری، بهترین تدوین، بهترین صدا، تحقیق و پژوهش در فیلم مستند، بهترین فیلم‌نامه اقتباسی، بهترین فیلم‌نامه، بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی، بهترین کارگردانی فیلم مستند، بهترین کارگردانی فیلم تجربی، بهترین کارگردانی فیلم داستانی و بهترین فیلم در بخش مسابقه سینمای ملی با اهدا جایزه و لوح سپاس تجلیل کرد.

سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار از ۲۷ مهر تا ۲ آبان در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

تاریخ: 
۳ آبان ۱۴۰۱،‏ ۹:۵۸
گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: