عمل به منویات رهبر معظم انقلاب راه حل عبور از مشکلات استبه گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام روح الله رجنی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه گنبد با گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی(ره)، اظهارداشت: اهل جاذبه و دافعه همزمان با هم بودن نشانه یک انسان کامل است و در تعریف شخصیت و جایگاه امام راحل همین بس که ایشان جاذبه‌ای فراوان برای ملت ایران و تمام آزادیخواهان دنیا و دافعی در مقابل استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی داشت.

وی ادامه داد: چه جاذبه‌ای بالاتر از اینکه پدران و مادران از سراسر ایران اسلامی به جماران برای دیدن امام راحل می‌رفتند و فرزندان خود را آماده شهادت در راه مکتب ایشان می‌کردند و محور مقاومت جذب ایشان شدند و افراد مطرح در دنیا شیفته شخصیت و سلوک‌شان بودند.

امام جمعه موقت گنبدکاووس اضافه کرد: به همان نسبت جاذبه امام راحل برای افراد محروم و مظلومان عالم، دافعه‌ای شدید نسبت به آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی داشته و تاکیدشان جنگ تا رفع فتنه‌ای به نام اسرائیل بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نام سفارتخانه اسرائیل را به فلسطین تغییر داد.

حجت الاسلام رجنی افزود: خیلی از دشمنان فکر می‌کردند با رحلت امام خمینی(ره) مکتب وی هم فراموش می‌شود و ایران در هجمه فتنه‌ها قرار می‌گیرد اما آینه تمام نمای ایشان رهبر معظم انقلاب با درایت بالا کشور را از تمام هجمه‌ها و آسیب‌ها عبور دادند.

وی گفت: مردم خط قرمز امام راحل بودند لذا از مسوولان درخواست داریم به مثل آیت الله رییسی که حرکت کننده در مکتب امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب هستند و با حضور در جمع مردم عزادار حادثه متروپل آبادان تاکید بر تلاش برای آبادانی و حل مشکلات آنان دارند، گام بردارند.

امام جمعه موقت گنبدکاووس بیان کرد: مسوولان باید مراقبت کنند و نگذارند در جریان اجرای طرح آزادسازی قیمت‌ها و مردمی سازی یارانه‌ها آب در دل مردم تکان بخورد و به نسخه امام راحل مبنی بر اینکه توجه به کشاورزی در راس امور کشور باشد عمل کنند تا در تامین کالاهای اساسی نیازمند واردات از کشورهای دیگر نباشیم.

حجت الاسلام رجنی همچنین با محکوم کردن جشنواره فیلم کن در انتخاب بازیگر فیلم "عنکبوت مقدس" که علیه مشهد و امام رضا(ع) ساخته شد، گفت: مردم ایران هرگز پذیرای توهین به حرم امام رضا(ع) که خادمی و جاروکشی حیاط آن را برای خود افتخار می‌دانند نیستند.

وی با اشاره به صفر شدن آمار فوت شدگان ناشی از کرونا در کشور، اظهارداشت: وضعیت فعلی کشور و کاهش آمار مبتلایان و صفر شدن تعداد فوت شدگان کرونایی همگی نتیجه تلاش جهادی مدافعان سلامت است.

امام جمعه موقت گنبدکاووس با گرامیداشت دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت معصومه(س)، گفت: فاطمه معصومه(س) با داشتن جایگاه بالایی در ایمان، عمل صالح، فضیلت و تقوا، آینه تمام نمایی از وجود پیغمبر(ص) و اهل بیت(ع) است.


گروه خبر: