حمایت از بانوان بازیساز دردستورکار معاونت زنان ریاست جمهوری

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به حمایت از زنان بازی ساز در صنعت گیم گفت: طبیعتاً ما با توجه به اینکه ستادی هستیم، شاید اگر وعده‌ای دهیم اجرایی باشد یا بودجه کلانی بطلبد، خیلی صحیح نباشد اما حتماً حمایت‌های معنوی خواهیم داشت و تلاش می‌کنیم در ارتباط با دستگاه‌های اجرایی، این پشتیبانی را از خانم‌هایی که در زمینه صنایع خلاق فعال هستند، داشته باشیم.

وی ادامه داد: همچنین در قوانینی که لازم است جنبه حمایتی از خانم‌های بازی ساز داشته باشد، تدابیر ویژه ای خواهیم داشت؛ در بحث دانش بنیان مواردی داریم که برای اصلاح قوانین به صورت ویژه برای خانم‌ها کار می‌کنیم. این امر در اختیارمان است تا در سیاست گذاری ها، رویه‌ها و عملکردها تأثیرگذار باشیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: ممکن است ایجاد تأثیرات مثبت به نسبت تأثیرات منفی بازی‌ها که برای مخاطبان آنها هیجان بیشتری دارد، کار سخت‌تری باشد، اما به هرحال تأثیرگذاری مثبت از طریق بازی‌ها، هنری است که می‌توان در تولید پی گرفت. به مصداق «لا یَنْتَشِرُ الْهُدی الاَّ مِنْ حَیثُ اِنْتَشَرَ الضَّلال»، اگر می‌خواهیم هدایت را انتشار دهیم باید از شیوه‌های هنری و تکنیک‌هایی که سازندگان بازی‌های خارجی استفاده کردند، ما هم استفاده کنیم.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه بازی و اوقات فراغت افزود: این کارگروه قرار است در همه استان‌ها فعالیت خود را دنبال کند. با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و گروه‌هایی که به صورت خصوصی و در قالب سازمان‌های مردم نهاد فعالیت می‌کنند، می‌توان گامی همگانی در این حوزه برداشت.

خزعلی شناسایی نیازهای حوزه خانواده و زنان بر اساس اولویت‌های هر استان و برگزاری جشنواره‌هایی به منظور ارائه ایده‌هایی برای طراحی و تولید بازی را اقدامی در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: باید در این زمینه نگاه بین‌المللی داشته باشیم و بهترین ایده‌ها و طرح‌های ارائه شده، بتوانند در سطح منطقه‌ای نیز مطرح شوند. از سوی دیگر باید راه را برای خانواده‌هایی که به دنبال محتوای سالم، سرگرم کننده و جذاب در این حوزه هستند، باز کنیم.

تاریخ: 
۷ مرداد ۱۴۰۲، ۹:۲۴
گروه خبر: