حمایت «اپسد» از ایجاد مرکز منطقه‌ای پارلمانی پایش گرد و غبار

به گزارش خبرگزاری مهر، سمیه رفیعی در حاشیه بیستمین کنفرانس اپسد (APPCED) و در کمیته تدوین بیانیه پایانی اجلاس، بیان کرد: کشورها باید به بهبود زندگی و محیط زیست مردمی که تحت تحریم هستند، توجه و تعهد بیشتری داشته باشند.

وی در ادامه با افزودن بندی به بیانیه پایانی اجلاس، خواستار توجه بیشتر کشورهای عضو اپسد به اثرات تحریم بر زندگی و محیط زیست کشورهایی شد که تحت تأثیر اقدامات قهری یکجانبه هستند.

همچنین در این نشست پیشنهاد وی مبنی بر حمایت اپسد از تشکیل مرکز منطقه‌ای پایش گرد و غبار به منظور بهبود کیفیت زندگی ملت‌ها با اکثریت آرا مصوب شد.

سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در حاشیه بیستمین کنفرانس اپسد (APPCED) با یونگ لی، رئیس مجمع اپسد دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت افزایش تعاملات منطقه‌ای میان پارلمان‌ها، از اپسد به عنوان یک مجمع پارلمانی پرسابقه در آسیا یاد کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: این مجمع برای کارآمدی بیشتر نیازمند بکارکیزی راهکارهای عملیاتی است تا از سطح صدور بیانیه فراتر رفته و کمیته‌های تخصصی تشکیل دهد که دارای قوه نظارت و پیگیری بیشتری باشند.
رفیعی همچنین در ادامه از حمایت کره جنوبی برای کسب جایگاه نایب رئیسی اپسد تقدیر کرد.

یونگ لی - رئیس اپسد نیز در این دیدار ضمن تقدیر از همکاری‌های مجلس شورای اسلامی با مجمع اپسد از پیشنهاد رئیس فراکسیون محیط زیست ایران استقبال و بر لزوم گسترش فعالیت‌های اپسد و عملیاتی شدن تصمیمات با کمک تخصصی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

تاریخ: 
۲۶ خرداد ۱۴۰۲، ۱۲:۳۷
گروه خبر: