حذف ناباورانه مبینا نعمت‌زاده در ویتنام

به گزارش افرا ورزش، روز دوم مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا ٢٠٢٤ امروز جمعه ٢٨ اردیبهشت ١٤٠٣ با توقف مبینا نعمت‌زاده در مرحله یک‌چهارم نهایی همراه بود.

دختر پرامید ایران که شانس بالایی برای کسب مدالی خوشرنگ برای او تصور می‌شد امروز در “دانانگ” ویتنام در مرحله یک چهارم نهایی تسلیم تکواندوکار میزبان شد.

مبینا نعمت‌زاده در نخستین دیدار وزن ٤٩- کیلوگرم به مصاف مانگین از فیلیپین رفت و او را به راحتی و دو بر صفر از پیش رو برداشت.

حریف بعدی تکواندوکار تهرانی، ترانگ از ویتنام بود که این مسابقه در راند اول پس از تساوی ٣ بر ٣ به سود حریف ویتنامی تعیین نتیجه شد و در راند دوم نعمت‌زاده ٧ بر ٣ پیروز شد.

در راند سوم اما نماینده تیم زنان ایران در پی پنج اخطاره شدن بازنده شد و از دور مسابقات کنار رفت، آن هم در مسابقه‌ای که دقایق زیادی متوقف شد و وضعیت داوری و جو آن به سود حریف ویتنامی بود.

مبینا در شرایطی در راند سوم بازنده شد که به نظر می‌رسید تمرکز خود را از دست داده است و قادر به اتخاذ تصمیم مناسب برای اقدام به حمله و مقابله با حریف آن هم در شرایطی که به طور پیاپی اخطار می‌گرفت نبود.

از میان 6 دختر تکواندوکار ایرانی حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا، مبینا به همراه ناهید کیانی بزرگترین امیدها برای فینالیست شدن بودند اما هر دو، پیش از رسیدن به نیمه نهایی حذف شدند.

گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: