ترافیک روابط دیپلماسی با ایران نشانگر موفقیت عملکرد دولت استبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه گنبدکاووس اظهارداشت: ایران هفته پرترافیکی را به دلیل رفت و آمد دیپلماسی با محوریت اقتصادی کشورهای مختلف پشت سر گذاشت که از جمله آن سفر رییس جمهور ونزوئلا بود که ایران با تقویت کشتی سازی خود توانست برای اولین بار نفتکش به این کشور بفروشد و اسناد همکاری راهبردی و محوری ۲۰ ساله با آن امضا کند که به معنای نفوذ به حیاط خلوت آمریکاست.

وی ادامه داد: امضای ۱۷ سند همکاری با تاجیکستان، حضور وزیر کشور عراق و پرداخت بیش از یک میلیارد دلار از بدهی این کشور به ایران و سفر وزیر خارجه پاکستان و حضورش در حرم امام رضا(ع) و اینکه اعلام کرد به همان اندازه که فرزند پاکستان است فرزند ایران هم است از جمله نشانه‌های چرخش نگاه دنیا به ایران محسوب می‌شود.

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به امضای ۹ سند همکاری با رییس جمهور ترکمنستان در سفر هفته قبل وی به ایران، افزود: این امضا در کنار کاری که قبلا انجام شد تا بتوانیم واسطه انتقال گاز این کشور به اروپا و کشورهای دیگه باشیم در آینده نزدیک به اندازه صادرات گاز و نفت برای ایران سودآور خواهد بود.

حجت الاسلام ترابی بیان کرد: همه این رفت و آمدها در هفته گذشته در راستای بیانات رهبری مبنی بر اینکه هیچ کاری را به برجام گره نزنید شکل گرفت چرا که امروز دنیا به دلیل تحولاتی رخ داده نیازمند گاز و نفت ایران و برقراری روابط است. 

وی تصریح کرد: در دنیا انگیزه دور زدن تحریم‌ها علیه ایران نسبت به چند ماه قبل چندین برابر شده و وضعیت گرانی و تورم حاکم بر آمریکا و اروپا دارد به دیگر نقاط دنیا هم سرایت می‌کند.

امام جمعه گنبدکاووس گفت: اخیرا فاش شد که یکی از ماموران رژیم غاصب صهیونیستی در فرانسه از خبرنگاری خواسته تبلیغی با این مضمون داشته باشد که اگر ایران برجام را امضا نکند اقتصادش ورشکست می‌شود اما امروز ما برجام را امضا نکردیم و همچنان روابط دیپلماسی با شدت بیشتر ادامه دارد.

حجت الاسلام ترابی بیان کرد: سفرهای اخیر رییس جمهور به چهارمحال و بختیاری و اصفهان و سفر فردا وی به ورامین نشان از تلاش صادقانه دولت سیزدهم برای حل مشکلات مردم دارد.

وی در رابطه با وضعیت عراق و استعفای مجموع ۷۰ نفر از نمایندگان مجلس این کشور که طرفدار مقتدا صدر هستند، گفت: طبق قانون نفر دومی که در هر منطقه رای آورده نماینده می‌شود و اگر حسن تدبیری صورت گیرد تحولی بزرگ به سمت گرایشات مجمع مجلس شیعه اتفاق خواهد افتاد.

امام جمعه گنبدکاووس با تبریک سالروز تاسیس جهاد سازندگی به فرمان حضرت امام خمینی(ره)، اظهارداشت: طبق صحبت‌های رییس جمهور تصمیم برای احیای جهاد سازندگی قطعی است چرا که باید این گرایش تبدیل به یک سازمان مناسب با رویکرد جهادی برای ایجاد تحولات بزرگ در کشور شود.

حجت الاسلام ترابی با گرامیداشت سالروز بسیج استادان به مناسبت شهادت دکتر مصطفی چمران، بیان کرد: به تعبیر رهبری در دانشگاه تربیت انسان در تراز شهید چمران لازم است و بسیج استادان باید با پشتیبانی از انقلاب با محوریت جهاد تبیین به بیان نقطه ضعف دشمنان و ارائه راهکار برای مقابله با تهاجم فرهنگی بپردازند.

وی همچنین با تبریک هفته صنایع دستی، افزود: شهرستان گنبدکاووس ظرفیت‌های فراوانی در حوزه صنایع دستی دارد لذا از شهردار و شورای اسلامی شهر گنبد درخواست می‌شود محل مناسبی را برای فروش محصولات هنر دست مردان و زنان این منطقه به میراث فرهنگی واگذار کنند.  


گروه خبر: