برترین های مسابقات دوی کوهستان معرفی شدند

به گزارش خبرنگار مهر، سومین دوره مسابقات یک روزه دوی کوهستانی قهرمانی استان مازندران با همت و تلاش هیئت کوهنوردی شهرستان نوشهر و دستگاه‌های متولی در بحش کجور برگزار و برترین‌های این دوره مسابقات معرفی شدند.

محمدرضا قمی رئیس هیئت کوهنوردی نوشهر با اشاره به اینکه این دوره مسابقات با محوریت شهید شاخص شهید وجیه الله محسنی برگزار شد، افزود: در این مسابقات ۲۸ ورزشکار مرد و هفت ورزشکار زن به مسافت ۲۰ کیلومتر رفت و برگشت برگزار شد.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار گفت: در این دوره ورزشکاران خوبی از مناطق مختلف استان شرکت کردند و یکی از ورزشکاران به نام ابراهیم فتاحی از کلاردشت به رغم دست و پنجه کردن با بیماری صعب العلاج در این مسابقات و پیمایش ۲۰ کیلومتری شرکت و رقابت کرده است.

وی با اظهار اینکه از طرف خانواده شهید محسنی نیز هدیه‌ای برای برترین‌های اول تا سوم درنظر گرفته شده است، افزود: به نفرات اول تا سوم این مسابقات هدیه‌ای از سوم تقدیم شده است، همچنین از طرف اسپانسر مسابقات به ورزشکاران برتر بن هایی برای خرید تجهیزات و البسه ورزشی تقدیم شده است.

رئیس هیئت کوهنوردی نوشهر با بیان اینکه مسابقات در سطح خوب برگزار شد، از تلاش دستگاه‌های مختلف برای برپایی این مسابقه تقدیر کرد و گفت: ۲۵ نفر این مسابقات را داوری کردند و نفرات اول تا سوم برای مسابقات کشوری معرفی می‌شوند.

محمدعلی محسنی نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و تقدیر از تلاش ورزشکاران شرکت کننده وهیئت کوهنوردی شهرستان نوشهر، افزود: یکی از راه‌های کنترل آسیب‌های اجتماعی، پرداختن به ورزش است و هر چه در ورزش‌های همگانی و قهرمانی هزینه کنیم به کنترل آسیب‌ها کمک کرده‌ایم.

وی با عنوان اینکه مزین کردن مسابقات به یاد و نام شهیدان گرانقدر گفت: حفظ و یادآوری خاطره شهیدان گرامی، از ابتکاران هیئت کوهنوردی شهرستان نوشهر بوده است و امیدواریم رهروان خوبی برای شهیدان باشیم.

حسین بیژنی بخشدار کجور نیز از هیئت کوهنوردی نوشهر، هیئت داوران و مسئولان برگزاری مسابقات تقدیر کرد و گفت: این ورزش مقدمه‌ای است تا استعدادهای بخش کجور به خوبی معرفی و شناسایی شود.

وی با اشاره به میزبانی بخش کجور از سومین دوره مسابقات دوی کوهستان به مسافت ۲۰ کیلومتر اظهار داشت: برگزاری این مسابقات سبب انگیزه و تحرکی بین جوانان منطقه برای حرکت به سمت ورزش ایجاد می‌کند و از سوی دیگر بستری برای معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های بخش است.

بیژنی افزود: این ورزش مقدمه‌ای برای معرفی بخش کجور و توانمندی‌ها و استعدادهای آن در بخش‌های مختلف است.

در این مسابقات زهره خجیر با سه ساعت و ۲۶ دقیقه و ۳۲ ثانیه نفر سوم، صبا میردار با سه ساعت ۱۱ دقیقه و ۱۹ ثانیه نفر دوم و سمیرا میردار با سه ساعت ۱۱ دقیقه و ۱۹ ثانیه نفر اول این دوره مسابقات را در بخش بانوان کسب کردند. در بخش مردان سید رمضان میرصادقی از قائمشهر، علی اصغر حق پناه از قائمشهر و فرشید دومنجیری از کجور نوشهر نفر به ترتیب نفرات سوم، دوم و اول شدند.

تاریخ: 
۴ تیر ۱۴۰۱،‏ ۸:۴۶
گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: