اورژانس کرمانشاه ۱۲ مادر باردار را به بیمارستان انتقال داددکتر «هومن رفیعی» روز سه‌شنبه به ایرنا افزود: براثر بارش برف و کولاک شدید در ۲۴ ساعت گذشته اکثر مسیرهای مواصلاتی استان کرمانشاه بخصوص جاده های فرعی و روستایی مسدود یا با کندی تردد مواجه و امدادرسانی با اختلال مواجه شد.

وی اظهار داشت: آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ استان کرمانشاه در این مدت بیش از ۲۲۰ ماموریت انجام داده‌اند که از این تعداد ۱۱۱ ماموریت مختص انتقال بیمار و ۱۲ مورد مربوط به انتقال مادران باردار بوده که یک مورد دیگر نیز در حال انجام است اما متاسفانه به علت مشکل مسدود شدن راه بین گهواره و ثلاث با هماهنگی های لازم با هوانیروز با بالگرد انجام خواهد شد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۳ مورد تصادف ترافیکی، ۲۱ مورد درمان در محل، ۱۳۶۱ مورد تماس تلفنی و ۴۱ مورد اخذ امضاء در محل توسط اورژانس استان صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: بارش شدید برف که از روز گذشته در استان کرمانشاه آغاز شده موجب کندی تردد خودروها و بسته شدن راه‌های ده‌ها روستای استان شده است.

رفیعی گفت: براساس اعلام هواشناسی بارش برف تا پایان هفته در کرمانشاه ادامه دارد و شاهد کاهش محسوس دمای هوا و یخبندان در سطح استان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: بنابر این مردم ضمن خودداری از مسافرت های غیرضروری در صورت ضرورت سفر حتماً زنجیر چرخ، آذوقه و لباس گرم به همراه داشته باشند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از رانندگان خودروها خواست علاوه بر رعایت احتیاط فاصله ایمنی، راه را برای اورژانس و ماشین های امدادی باز بگذارند تا عملیات امداد و کمک رسانی با سختی مواجه نشود.

وی گفت: هم اکنون تمامی پایگاه های اورژانس با رعایت موارد ایمنی مانند زنجیر چرخ و آذوقه در استان فعال هستند.

رفیعی افزود: نیروهای ما آمادگی کامل را برای امدادرسانی دارند اما متاسفانه ۲۰ تا ۳۰ درصد جاده های فرعی قابل دسترسی نیستند اما امیدواریم این مهم نیز هرچه سریعتر با کمک و همکاری خوبی که تاکنون اداره راه و هلال احمر با ما داشته اند به زودی محقق شود.
به گزارش ایرنا، بارش سنگین برف که از اواخر روز یکشنبه در استان کرمانشاه آغاز تا شامگاه دوشنبه ادامه داشت موجب تعطیلی مدارس، قطعی برق و بسته شدن تعداد زیادی از روستاهای استان شد.

اداره کل هواشناسی کرمانشاه اعلام کرد: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، شرایطی پایدار در سطح استان مستقر است که مهمترین پیامد آن مه، بویژه در اوایل روز و در مناطق مرطوب خواهد بود.  به دنبال این شرایط، در روز پنج‌شنبه، عبور موج بارشی دیگری دوباره سبب وزش باد و بارش برف و باران در سطح استان می شود.

همچنین در اثر استقرار تدریجی هوای سرد قطبی، از امروز تا اوایل هفته آینده، دمای هوا به شدت کاهش یافته بتدریج سبب یخبندان در اکثر نقاط استان می‌گردد. انتظار می‌رود؛ در مدت یاد شده حداقل دمای شبانه به طور غالب، در مناطق گرمسیری بین ۲ تا ۴ درجه سانتیگراد زیر صفر، در مناطق معتدل بین ۷ تا ۱۰ و در مناطق سردسیر بین ۱۰ تا ۱۵ درجه زیر صفر به ثبت برسد.  


تاریخ: 
۲۸ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۸
گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: