امام جمعه گنبدکاووس از مسوولان در عمل به تعهدات قدردانی کردبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه گنبدکاووس اظهارداشت: دولت سیزدهم وعده کرده تا شبکه گذاری تصفیه خانه فاضلاب گنبدکاووس در کمتر از ۲ سال انجام شود که معنی آن تحقق آرزوی چند دهه‌ای مردم این شهرستان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور امروز در حاشیه آیین کلنگ زنی آغاز عملیات تکمیلی تصفیه خانه فاضلاب شهر گنبدکاووس در خصوص تصفیه خانه فاضلاب گنبد، گفت: تکمیل این تصفیه خانه تا پایان امسال به منظور تامین سه میلیون مترمکعب آب مورد نیاز کشاورزی و صنعت از محل بازچرخانی پساب انجام خواهد شد.

اتابک جعفری اضافه کرد: در مرحله نهایی حدود ۱۰ میلیون مترمکعب آب بازچرخانی شده از محل این تصفیه خانه برای مصارف کشاورزی، صنعتی، خدمات و فضای سبز تامین خواهد شد.

به گفته مسوولان آب و فاضلاب گلستان هم اکنون پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر گنبدکاووس ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل مرحله نخست این طرح به هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است. 

امام جمعه گنبدکاووس از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی خواست همانگونه که پیگیر بعضی طرح‌ها برای مراکز استان‌ها هستند پیگیر اجرای مشابه این طرح‌ها در شهرستان‌های ویژه مانند گنبدکاووس هم باشند تا مطالبات مردمی سنگین‌تر از این نشود.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به غوغای شکل گرفته در دل دشمن از اجرای سرود سلام فرمانده در نقاط مختلف کشور از جمله تجمع پرشور در تهران و جمعیت چندین هزار نفری کودکان دهه نودی برای اجرای آن در گنبدکاووس، گفت: این استقبال باشکوه کودکان ایران زمین از اجرای سرود سلام فرمانده نشان از صفای باطنی عمیق آنان دارد.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، بیان کرد: این امام بزرگوار جهت‌گیری سیاسی داشت و جایگاه اهل بیت(ع) به معنای خاص ۱۴ معصوم را به طور ویژه بیان کرد.

امام جمعه گنبدکاووس از دستگاه‌های مختلف از جمله عزیزان قضایی، انتظامی، حاکمیتی و امنیتی خواست در روزهای عزاداری نظارت بیشتر بر امور داشته باشند تا در این شهرستان تلفیقی مردم ندانسته و یا عمدی اقدام به اجرای حرکات تحریک آمیز از جمله برپایی عروسی و مراسم شادی نکنند.

حجت الاسلام ترابی با تبریک انتخاب دوباره قالیباف به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی برای سومین سال، تاکید کرد: قالیباف تنها کسی است که در سخنان رهبری به عنوان مدیر جهادی مطرح شد.

وی با کلیدی دانستن فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع نمایندگان مجلس بعد از انتخابات هیات رییسه، گفت: داشتن مجلس انقلابی با جهت‌گیری برای حل مشکلات اساسی از مهمترین خواسته‌های مردم از نمایندگان‌ است و همچنین در شرایط حساس امروز که دشمن بیش از توانایی خودش به اشتباهات ما دل بسته است نمایندگان باید مراقب باشند تا اشتباه نکنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس، مینودشت و گالیکش هم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز این شهرستان بیان کرد:  ایران اسلامی تا قبل از پیروزی انقلاب به دلیل کمبود نیروی انسانی متخصص در همه علوم وابسته به بیگانه بود اما به برکت انقلاب اسلامی به رتبه‌های بالای علمی در علوم مختلف سلول‌های بنیادی، صنعت دفاعی، پزشکی و سدسازی دست یافته است.

علیرضا گرایلی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی بدون استفاده از کمک‌های دولتی با کمک مردم و خیران توانسته ۴۰۰ واحد دانشگاهی در سراسر کشور تاسیس کند که هم اینک بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در این مراکز تحصیل می‌کنند که سهم این واحد دانشگاهی سه هزار و ۶۰۰ دانشجو در ۹۰ رشته است.

وی ادامه داد: تلاش داریم با کمک مسوولان رشته‌های علوم پزشکی و پیراپزشکی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در این واحد دانشگاهی فعال شود تا بتوانیم در کنار سایر رشته‌ها، بهترین گام‌ها را برای تربیت نسل‌هایی با رویکرد تولید دانش محور مطابق با نیاز جامعه داشته باشیم.


گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: