استاندار چهارمحال و بختیاری:توانمندی زنان سرپرست خانوار با ایجاد اشتغال‌ پایدار مدنظر باشدبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، غلامعلی حیدری روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات زنان سرپرست خانوار استان  با اشاره به اینکه زنان سرپرست خانوار یکی از اقشار آسیب‌پذیر در جامعه محسوب می‌شوند، افزود: این قشر علاوه بر وظیفه تربیت فرزند، بحث تامین معیشت خانواده را نیز بر عهده دارند.

وی با تاکید بر اینکه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از طریق ایجاد اشتغال پایدار باید در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار بگیرد، افزود: بحث آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زا می‌تواند در توانمندسازی زنان سرپرست خانوار موثر واقع شود، اما باید موازی‌کاری در این حوزه به حداقل برسد.

حیدری با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال خانگی در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار بسیار موثر است، عنوان کرد: برخی از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار ندارند، این افراد باید شناسایی شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان تصریح کرد: در جهت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار می‌توان محصولات تولیدی توسط این قشر را در نمایشگاه‌های عرضه محصولات به‌فروش رساند، نباید این زنان رها شوند.

به گزارش ایرنا،هم‌اکنون ۲۱ هزار زن سرپرست خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند که ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار، تامین مایحتاج و ارائه مشاوره برای بازگشت به زندگی مجدد از برنامه‌های حمایتی این نهاد در استان است.