استاندار اصفهان خواهان توزیع متوازن خدمات بازپروری به معتادان متجاهر شدبه گزارش ایرنا، سید رضا مرتضوی روز سه شنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با اشاره به اینکه مشاهده معتادان متجاهر از لحاظ روحی و روانی در سطح شهر برای مردم خوشایند نیست، اظهار داشت:  انتظار داریم کمپ های نگهداری و طرح صیانت از معتادان متجاهر استان فقط به اصفهان ختم نشود و در سایر شهرستان ها نیز دایر شود. 

وی افزود: از مسوولان درخواست داریم که  برآورد دقیقی از هزینه و نیازمندی های احداث یک کمپ نگهداری معتادان متجاهر استان داشته باشند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: جمع آوری معتادان متجاهر شهر نیاز به عزم، هماهنگی و همگرایی بین بخشی و دستگاهی دارد.

مرحله اول کمپ نگهداری معتادان  متجاهر در باغ فدک امسال اجرایی می‌شود

شهردار اصفهان نیز در ادامه این جلسه با تاکید به اینکه اداره کمپ ماده ۱۶ قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر خارج از وظایف و تخصص شهرداری است، افزود: شهرداری اصفهان هیچ مشکلی برای واگذاری کمپ فدک برای احداث مرکز جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر ندارد.

علی قاسم زاده با اشاره به اینکه تجهیز و بهره برداری و مدیریت این مجموعه با سایر دستگاه های مرتبط است افزود: گام اول کمپ باغ فدک تا آخر اسفند سال جاری و گام دوم  آن که شامل دیوار کشی مجموعه تا اردیبهشت سال آینده به اتمام  می‌رسد و آماده بهره برداری می شود.

نگاه به معتادان متجاهر باید توانمند سازی و بازگشت به چرخه زندگی باشد

همچنین مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با اشاره به برگزاری ۱۲ جلسه در فرمانداری اصفهان درزمینه جمع آوری معتادان متجاهر گفت: هیچ فرقی نباید بین معتادان یک شهرستان با سایر نقاط باشد و باید به همه کارتن خواب ها و معتادان متجاهر نگاه جامعه محور داشته باشیم.

مسعود مهدویان فر با تاکید بر ضرورت  مستندات و آمار دقیق تعداد معتادان افزود: این نگاه عادلانه ای نیست که در استانی همچون تهران از هر دو معتاد برای یکی هزینه و امکانات وجود دارد ولی در اصفهان به ازای  هر ۱۰ نفر برای یک نفر امکانات وجود داشته باشد.

مهدویان فر بیان داشت : باید این نگاه به بودجه و منابع در جهت توسعه قرار بگیرد و مراکز کمپ های نگهداری معتادان متجاهر در کاشان، فدک اصفهان،قلعه شور و مبارکه فضای بیشتری را برای نگهداری ایجاد کنند.

فکری برای احداث کمپ نگهداری زنان متجاهر در اصفهان نشده است

شادی فضلی مدیر کل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری نیز در این جلسه با اشاره به اینکه آمار معتادان متجاهر زن در اصفهان بیش از عدد اعلام شده است گفت:حدود هفت سال پیش نیاز به ایجاد کمپ زنان متجاهر در استان احساس و گزارش شد و انتظار می رفت از آن زمان تاکنون یک مرکز در شان با ظرفیت بالای ۱۰۰ نفر برای زنان متجاهر بی سرپناه استان ساخته شود.

وی تاکید کرد: وجود زنان متجاهر در سطح شهر آسیب های زیادی برای جامعه دارد و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از آنها دارای فرزندهستند، این انتظار هست که برای ساخت کمپ  زنان در داخل اصفهان همانند کمپ فدک  اقدام شود.


تاریخ: 
۲۸ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۲۹
گروه خبر: 
دسته بندی در گروه: