کرمانشاه

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه معرفی شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم، حجت الاسلام «هادی عسکری» مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه تودیع و به جای او دکتر «خسرو شهیدی» با ۲۷ سال سابقه کاری و از کارکنان این اداره کل معارفه شد.

در ادامه این مراسم مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، خدمت به جامعه شهدا و ایثارگران را نعمتی بزرگ و در واقع خدمت به خود شهدا دانست و از خدمات صادقانه همه کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان که سال‌ها خالصانه و برای رضای خداوند در خدمت خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران بودند، تقدیر کرد.

وضعیت هوای سه شهرستان استان کرمانشاه بحرانی شددکتر «ابراهیم شکیبا» عصر دوشنبه به ایرنا افزود: شاخص ساعتی کیفیت هوا AQI تا ساعت ۱۵ امروز (۲ خرداد) برای ایستگاه های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب عدد مشابه ۵۰۰ وضعیت قهوه ای یعنی خطرناک و بحرانی را نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: ایستگاه شهر کرمانشاه نیز عدد شاخص ۱۱۶ وضعیت نارنجی را نشان می دهد که حاکی از ناسالم بودن هوای این شهر یک میلیون نفری است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ایستگاه پاوه عدد شاخص ۵۵، ایستگاه اسلام آبادغرب عدد  شاخص ۷۸ و ایستگاه کنگاور عدد شاخص ۸۹ یعنی وضعیت استاندارد را نشان می‌دهد.

ادارات، بانک‌ها، مدارس و دانشگاه‌های استان کرمانشاه روز سه‌شنبه تعطیل استبه گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ «غلامرضا شهبازی» دوشنبه شب اعلام کرد: همچنین همه ادارات استان (به استثنای دستگاه های خدمات رسان شامل مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس۱۱۵، خدمات شهری شهرداری ها، بخش های عملیاتی و دارای نوبت کاری، بیمارستان ها وآتش نشانی ها) در روز سه شنبه تعطیل است.

وی توصیه کرد که مبتلایان به بیماری‌های ریوی، قلبی، سالمندان و کودکان تا حد امکان از منزل خارج نشوند و فعالیت‌های خود را در فضای باز به حداقل برسانند.

مردم کرمانشاه از ترددغیرضروری در هوای آلوده خودداری کنندغلامرضا شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در شهرهای بحرانی آلودگی هوا تمام افراد به ویژه افراد حساس شامل سالمندان، مادران باردار، کودکان و افراد دارای سابقه بیماری قلبی عروقی و تنفسی از منزل خارج نشوند.

وی افزود: شهرستان‌هایی که شاخص آلودگی آنها در وضعیت هشدار و اضطرار قرار دارد گروه‌های حساس تا حد امکان از خروج غیرضروری از منزل و تردد بی‌مورد در معابر شهری خودداری کنند و سایر افراد نیز با استفاده از ماسک مناسب و در مواقع ضروری خارج شوند و حضور در فضای باز را به حداقل کاهش دهند.

برترین های همایش آموزش پزشکی و جشنواره شهید مطهری معرفی شدند

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و سومین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی، پانزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری و چهارمین جشنواره ایده های نوآورانه دانشجویی با معرفی برترین های فرآیندهای آموزشی و برگزیدگان به کار خود پایان داد.

در این همایش ۱۶۰۰ نفر به صورت حضوری و بیش از ۲ هزار نفر به صورت مجازی در بخش های مختلف آن شرکت کردند و بیش از ۷۰۰۰ بازدید از صفحه اصلی همایش در شبکه های مجازی انجام شد.

برگزاری ۶۵ همایش آموزشی، ترویجی و معرفی سبد کودی در کشور هدفگذاری شد«محمد مهدی سعیدی» روز دوشنبه در حاشیه همایش آموزشی. ترویجی و معرفی سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در گفت و گو با ایرنا، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های تدوین شده تا پایان سال جاری در هر استان ۲ همایش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: چهار همایش آموزشی. ترویجی و معرفی سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان‌های مازندران، سمنان، گلستان و فارس برگزار شده و پنجمین دوره از این همایش‌ها امروز در استان مرکزی برگزار شد.

اولین کنگره ملی شهدای روحانی با تجلیل از ۵۴ شهید کرمانشاه برگزار می‌شودبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام والمسلمین «شمس الله جلیلیان» روز دوشنبه در یک نشست خبری ساعت آغاز کنگره را ۹ و ۳۰ دقیقه صبح اعلام کرد و اظهار داشت: از این چهار هزار شهید روحانی، ۴۰ شهید مربوط به قبل از دفاع مقدس، سه هزار و ۶۴۱ شهید در دوران دفاع مقدس، ۱۱۱ شهید ترور، ۳۸ شهید مدافع حرم، ۹۳ شهید جاویدالاثر، یک هزار و ۲۲۲ شهید در کارهای رزمی و نظامی، ۲۲ شهید فرمانده قرارگاه و کارهای مدیریتی و ۲۲۲ شهید فرمانده گردان و گروهان بودند که بخشی از رشادت ها و ایثار شهدای روحانی است.

شناسایی مجرمان از بقایای به جامانده در صحنه جرم/تهیه پروفایل ژنتیکی خبرنگارانفعالیت بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران به عنوان مجموعه‌ای علمی و مهم برای کشور است، نقش پزشکی قانونی در سال‌های اخیر به دلیل تنوع جرم و جنایت و نیاز به دیدگاه علمی برای رمزگشایی از جرم‌ها پررنگ‌تر شده به‌ویژه در حوزه بانک اطلاعات هویت ژنتیک، حضور در بحران‌های مختلف و کشف علمی جرائم در این خصوص از موضوعات مهم است.

رئیس جهاد کشاورزی: روزانه ۱۲۰ تن گوشت مرغ در استان کرمانشاه توزیع می‌شود« شهریار قاسمی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در استان کرمانشاه از ذخیره خوبی برای عرضه گوشت مرغ در بازار برخوردار هستیم.

وی بیان داشت: در استان کرمانشاه علاوه بر توزیع روزانه ۱۲۰ تن گوشت مرغ، حدود ۲۰ تن نیز ذخیره سازی می شود.

قاسمی در خصوص سایر اقلام اساسی که به تازگی ارز آنها آزاد شده است نیز گفت: در استان کرمانشاه در زمینه هیچ یک از کالاهای اساسی با کمبود مواجهه نیستیم و ذخیره این کالاها به اندازه کافی در انبارها موجود است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - کرمانشاه