کردستان

نمایشگاه نقاشی و دست‌سازه‌های دانش‌آموزان در سقز برپا شدبه گزارش ایرنا، نمایشگاه نقاشی و دست سازه های دانش آموزان این شهرستان روز سه شنبه با نمایش آثار ۷۰ نفر از دانش آموزان ابتدایی در میان استقبال بی نظیر علاقمندان به هنر نقاشی گشایش یافت.

مسوول این نمایشگاه در حاشیه آیین افتتاح آن گفت: نمایشگاه نقاشی و دست سازه های دانش آموزان ابتدایی، هدف از گشایش نمایشگاه را ایجادا نگیزه و به نمایش گذاشتن کارهای جدید و خلاقانه دانش آموزان دایر شده و چنین نمایشگاه های برای تقویت روحیه دانش آموزان مهم است.

دید افقی در شهر مریوان به ۱۵۰ متر کاهش یافتعلی پناهی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان دید افقی در شهرهای استان کاهش محسوسی داشته و هم اکنون پس از شهر مریوان با ۱۵۰ متر، شهرهای سقز با ۳۰۰ متر، بانه ۵۰۰، کامیاران ۶۰۰، سنندج چهار هزار، قروه ۶ هزار، زرینه هفت هزار و بیجار با هشت هزار متر کمترین میزان دید را دارند.

وی افزود: گرد و غبار با غلظت زیاد وارد استان شده است و تا ساعاتی دیگر میزان دید شهر سنندج مرکز استان هم به کمتر از ۲ هزار متر می‌رسد.

مردی که از سال۱۳۴۰ چریک تربیت می‌کرد | چرا پسرش را به کمیته معرفی کرد؟ | نمره پایین‌تر از ۱۵‌آوردند، عذرشان را بخواهید، اینها به درد جامعه نمی خورند

همشهری ، معصومه محرمی: در سالروز رحلت روحانی مجاهد و مقاوم، زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین حاج غلامرضا حسنی و در بازخوانی تکاپوی دائمی او در حراست از تمامیت ارضی ایران و نظام اسلامی، با راضیه پورحیدر، مدیر حوزه علمیه الزهرا(س) ارومیه، به گفت‌وگو نشسته‌ایم. وی در این مجال با استناد به خاطرات خویش از سیره آن بزرگ، به تبیین کارنامه وی پرداخته است.

امید که علاقه‌مندان را مفید و مقبول ‌آید.

برگزاری ۶۵ همایش آموزشی، ترویجی و معرفی سبد کودی در کشور هدفگذاری شد«محمد مهدی سعیدی» روز دوشنبه در حاشیه همایش آموزشی. ترویجی و معرفی سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در گفت و گو با ایرنا، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های تدوین شده تا پایان سال جاری در هر استان ۲ همایش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: چهار همایش آموزشی. ترویجی و معرفی سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان‌های مازندران، سمنان، گلستان و فارس برگزار شده و پنجمین دوره از این همایش‌ها امروز در استان مرکزی برگزار شد.

پایانی برای آغاز ۵۱ ققنوس کردستانی

به گزارش ایرنا، هر سال چند روزی به دیدن پدر می‌رود و این غیر از دیدارهای هفتگی است، روز پدر، روز تولدش، روزی که رفت و روزی که به نام پدرش و همه آنهایی است که برای جاودانگی، ققنوس شدن را انتخاب کرده‌اند.

اسرا عاشق پدر بود و همه امید پدر هم در دخترک هفت ساله‌اش خلاصه می‌شد، دخترها بابایی هستند و اسرا هم مثل همه دخترها برای بابایش جان می داد هرچند پدر راضی نبود خاری دل دُردانه‌اش را آزار دهد.

صبحهای زود که پدر روانه کار می شد، غیرممکن بود که پیشانی دخترکش را نبوسد، شغل پدر پاکبانی بود و اسرا از اینکه دختر اوست، هیچ وقت احساس خجالت نکرد.

دشمنان امروز معیشت مردم را مورد تهاجم قرار داده‌اندبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری ظهر یکشنبه در اجلاسیه شهدای حقوق‌دان غرب کشور که در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان با تهاجم فرهنگی قصد انتقام گرفتن از مردم و نابودی انقلاب و اسلام را دارند.

گفتند حتما هواپیمایتان را می‌زنند ولی شما را برمی‌گردانیمخبرگزاری مهر، گروه فرهنگ و اندیشه _ صادق وفایی: طی روزهای ماه رمضان امسال (۱۴۰۱) برنامه تلویزیونی «زندگی پس از زندگی» که به تجربه مرگ و بازگشت به زندگی اختصاص دارد، گفتگو با دو خلبان نیروی هوایی را پخش کرد که یکی از آن‌ها آزاده خلبان حسینعلی ذوالفقاری بود. کتاب کوتاه زندگینامه و خاطرات این خلبان در قالب کتابی که انتشارات راهبردی ناجا با عنوان «نقشه فرار از اسارت» منتشر کرده، گردآوری شده‌اند.

هنرمند کردستانی در آمریکا درخشیدبه گزارش ایرنا از حوزه هنری کردستان، مستند پریزاد با نگاهی شاعرانه و تصاویری بدیع، به معرفی یکی از هنرهای دستی زنان روستای چاشم استان کرمان می‌پردازد.

این مستند روایتی است از تلاش  پیرزنی روستایی و تنها که در روستای چاشم در شمال شهمیرزاد، بافت کمتر شناخته شده‌ای که به دست فراموشی سپرده شده است به نام "گلیج" را همچنان می‌بافد و از افسانه‌ها و اسطورهای سرزمینش سخن می‌گوید.

"گلیچ " نوعی گلیم است که تنها در منطقه چاشم بافته می شود، افسانه‌ها و قصه‌های زیبایی از مادران و مادربزرگ‌های چاشمی در این باره روایت می‌شود.

هنرمند کردستانی موفق به کسب جایزه جشنواره مستند آمریکا شدامین مرادی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: زانیار لطفی هنرمند کردستانی با فیلم «پریزاد» به کارگردانی مهدی ایمانی شهمیری، جایزه بهترین تصویر برداری فیلم مستند نوزدهمین دوره جشنواره Archaeology شهر یوجن ایالت اورگان آمریکا را از آن خود کرد.

وی افزود: مستند پریزاد با نگاهی شاعرانه و تصاویری بدیع، به معرفی یکی از هنرهای دستی زنان روستای چاشم استان کرمان می‌پردازد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - کردستان