لرستان

تجلیل از ۷ استادکار برگزیده مرمت و ۳ فعال حفاظت بافت‌های تاریخیبه‌گزارش ایرنا از وزارت میراث فرهنگی، مراسم تجلیل از استادکاران برگزیده مرمت و خادمان میراث‌فرهنگی و حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی صبح امروز دوشنبه دوم خردادماه ۱۴۰۱ با حضور مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، دکتر علی دارابی قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی و هادی احمدی روئینی مدیرکل حفظ و احیای بناها، محوطه‌های و بافت‌های تاریخی و پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در سالن فجر وزارتخانه برگزار شد.

۷ استادکار برگزیده‌ای که تقدیر شدند

اعطای تسهیلات بانکی به مرغداران و دامداران لرستانبه گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، صادق اسداللهی اظهار کرد: به پرورش دهندگان مرغ گوشتی، مرغ تخم گذار، مرغ مادر و دامدارانی که نیاز به  سرمایه در گردش دارند تسهیلات بانکی با سود هشت تا ۱۵ درصد اعطا می شود.

وی تصریح کرد: ضروری است، مرغداران و دامداران هم استانی نسبت به ثبت نام در سامانه سیتا اقدام کرده تا با معرفی به بانک جهت دریافت تسهیلات بانکی سرمایه در گردش مورد نیاز خود با سهل ترین وثیقه بانکی و کوتاهترین زمان ممکن اقدام شود.

۷ استادکار برگزیده و ۳ فعال حوزه حفاظت بافت‌ تاریخی تجلیل شدندبه گزارش خبرگزاری مهر، مراسم تجلیل از استادکاران برگزیده مرمت و خادمان میراث‌فرهنگی و حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی امروز دوم خردادماه ۱۴۰۱ با حضور سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی دارابی قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی و هادی احمدی روئینی مدیرکل حفظ و احیای بناها، محوطه‌های و بافت‌های تاریخی و پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در سالن فجر وزارتخانه برگزار شد.

برگزاری ۶۵ همایش آموزشی، ترویجی و معرفی سبد کودی در کشور هدفگذاری شد«محمد مهدی سعیدی» روز دوشنبه در حاشیه همایش آموزشی. ترویجی و معرفی سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در گفت و گو با ایرنا، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های تدوین شده تا پایان سال جاری در هر استان ۲ همایش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: چهار همایش آموزشی. ترویجی و معرفی سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان‌های مازندران، سمنان، گلستان و فارس برگزار شده و پنجمین دوره از این همایش‌ها امروز در استان مرکزی برگزار شد.

فرمانده سپاه لرستان: برگزاری یادواره شهدا نقطه عطف نظام اسلامی استبه گزارش خبرنگار ایرنا، سردار مرتضی کشکولی روز دوشنبه در اولین یادواره شهدای زن عشایر کشور در خرم‌آباد اظهار کرد: اگر دشمن می‌دانست شهید در انقلاب اسلامی چه نقش تأثیرگذاری دارد هرگز دست به ترور نمی‌زد، دشمنان فکر می‌کنند می‌توانند با ترور فیزیکی عمر نظام را کاهش دهند.

وی با اشاره به اینکه یادواره شهدا نقطه عطفی برای تمدن سازی در انقلاب اسلامی است، گفت: لرستان ۶ هزار و ۵۴۴ شهید در لرستان تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد ۴۹۴ شهیده زن می‌باشد که ۳۶ زن از جامعه عشایر است.

سرپرست انتقال خون لرستان: بانوان مروجان فرهنگ اهدای خون در خانواده هستندبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی انتقال خون لرستان علی سوری در کارگاه آموزشی ترویج فرهنگ اهدای خون اظهار کرد: از سال ۲۰۱۳ تاکنون، خون به عنوان یک دارو محسوب می‌شود و بیماران زیادی وجود دارند که اساسا درمان آنها با خون است. 

وی ضمن تاکید بر افزایش مشارکت مردم استان در اهدای خون افزود: قرارگیری در کریدور تصادفات، افزایش هرم جمعیتی، افزایش بیماری های کنسری و نیاز به پلاکت و همچنین قرار گیری استان در حوادث طبیعی همچون سیل و زلزله از جمله موارد اهمیت مشارکت بالای مردم استان در اهدای خون است. 

لرستان میزبان یادواره شهدای زن عشایر کشوربه گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سیاوش رستمی فرمانده بسیج ناحیه عشایری لرستان در این رابطه در جمع خبرنگاران گفت: در استقبال از کنگره ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری کشور و کنگره ۶۵۴۴ شهید لرستان، شهر خرم آباد میزبان یادواره شهدای زن عشایر کشور است.

۲۰۰۰ جهیزیه بین زوج‌های عشایری اهدا شد/توزیع ۳۰۰ هزار بسته معیشتی

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ احمد سعیدی شامگاه یکشنبه در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه عشایر هم در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کردند و هم در جنگ امروز یعنی جنگ اقتصادی نقش آفرینی می‌کنند اظهار داشت: امروز ۴۶ درصد از گوشت دام سبک در کشور ما از سوی عشایر تأمین می‌شود.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - لرستان